Ana Sayfa

E-Mail

English

Prim Online
Prim Hakkında
Ürün ve Hizmetler
Hesap Açmak
Prim Yayınları
İnsan Kaynakları
Linkler
İrtibat
Sorumluluk Sınırı

 


ÖNEMLİ DUYURULAR

Sermaye Piyasası Kurulundan Aracı Kurumların Kamuyu Aydınlatma Esaslarına İlişkin Duyuru
Kamuyu Aydınlatma Formu
Alo MKK ve E-Cas Uygulamaları Hakkında Bilgi
Risk Bildirim Formları
Kendi Adına ve Başkası Hesabına İşlem Tesis Edenler İçin Duyuru
 
  

Prim Menkul Değerler’de hesap açmak için Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından zorunlu tutulan belirli şartların yerine getirilmesi gerekir. Hesap açıldıktan sonra hesap ile ilgili işlemler Prim web sayfasından takip edilebilir. Hesap açımı için gerekli belgeler;

Şahıslar için;

 

 

1. Prim ile müşteri arasında Alım Satıma Aracılık Çerçeve Sözleşmesi' nin,  Yatırımcı Tanıtım Formu' nun ve 
Sermaye Piyasası Risk Bildirim Formu' nun şirket merkezinde yüzyüze imzalanması ve gerekli belge asıllarının ibraz edilmesi.
2. T.C. kimlik numaralarını içeren nüfus hüviyet cüzdanı veya sürücü belgesi,
3. Beyan edilecek olan adresin doğruluğu için, ilgili adına ve adına hareket edenler adına düzenlenmiş yerleşim yeri belgesi veya işlem tarihinden itibaren üç ay içinde düzenlenmiş elektrik, su, telefon, doğalgaz gibi abonelik gerektiren bir hizmete ait fatura veya herhangi bir kamu kuruluşu tarafından verilmiş adres içerir belge,


Kurumlar için;

 

 

1. Prim ile kurumun imzaya yetkili kişileri arasında Alım Satıma Aracılık Çerçeve Sözleşmesi' nin, 
Yatırımcı Tanıtım Formu
' nun ve Sermaye Piyasası Risk Bildirim Formu' nun şirket merkezinde yüzyüze imzalanması ve gerekli belge asıllarının ibraz edilmesi,

2. Güncel tarihli imza sirküleri (asıl),

3. Vergi levhası veya vergi dairesi tahakkuk/tahsilat makbuzu,

4. Faaliyet belgesi,

5. Sicil gazetesi,

6. Tüzel kişiliği temsile yetkili kişinin T.C. kimlik numaralarını içeren nüfus hüviyet cüzdanı veya  sürücü belgesi,

7. Tüzel kişiliğinin yüzde yirmibeşi aşan hisseye sahip gerçek ve tüzel kişi ortaklarının kimlik belgeleri,

8. Beyan edilecek olan adresin doğruluğu için, ilgili adına ve adına hareket edenler adına düzenlenmiş yerleşim yeri belgesi veya işlem tarihinden itibaren üç ay içinde düzenlenmiş elektrik, su, telefon, doğalgaz gibi abonelik gerektiren bir hizmete ait fatura veya herhangi bir kamu kuruluşu tarafından verilmiş adres içerir belge.

 

Hesap açımı için gerekli belgeler tamamlandıktan sonra yapılması gereken; Nakit veya hisse senedinin Prim hesabına aktarılmasıdır. Bundan sonra Prim müşteri temsilcilerine ulaşabilir veya internet üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

HESAP TRANSFERİ

Nakit aktarımı için EFT hesap numaramız: Takasbank 1115-11-1, (IBAN TR53 0013 2000 0000 0000 0020 54) Prim Menkul Değerler’dir.
Banka havalesi veya EFT yaparken hesap numaramızın yanında gönderen olarak isim ve soyadınız ile Prim’deki hesap numaranızın belirtilmesi yeterli olacaktır.

Eğer Prim’e hisse senedi veya nakit transferi (virman) yapılacaksa, hesabın bulunduğu aracı kurumun operasyon bölümüne verilmek üzere bir dilekçe  yazmak yeterlidir. 

Hesap açma başvurunuzu İnternet üzerinden de yapabilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek için:


1.
Başvuru formunu

doldurup gönder tuşuna basarak bize iletmeniz, başvuru formunuz elektronik ortamda bize ulaştığı anda bir Prim yetkilisi sizinle irtibata geçecektir.